Mikro Sanat

Hayatımızda bazı güzellikler vardır ki hissetmek için biraz çabalamamız gerekir öyle hemen bir bakışta göremeyiz güzelliklerini, zordur. Gördüğümüz zamansa kendimizi alamaz, tüm ilgimizi onlara veririz. İşte onları farklı kılan şey tam olarak budur derinlerde yatan kusursuz güzellikleri.

Ayrıntılar sevgili okur… Ayrıntılar aslında ne kadar da önemli. Hasan Kale’nin eserlerinde de ayrıntılar eseri değerli kılıyor.

ATATÜRK
via Hasan Kale

Küçük ama içinde bulunan emeği kocaman sanat eserlerinin sahibi Hasan Kale.

Kendisi çocukluğundan bu güne sanata gönül vermiş, çizimleriyle beğenileri toplamış, günlük yaşamımızda yer alan iğne, çivi, kalem, hatta incir çekirdeği gibi onlarca maddeye mikro sanatını işlemiş başarılı bir sanatçı kendisi.

CG0q0ujWgAAklbF.jpg
via Hasan Kale

“Genelde gördüğümüz şeyler görünmez bir şeye dönüşüyor” düşüncesiyle sanat eserlerini işliyor ve sanatseverlerle buluşuyor.

Katıldığı onlarca sanat galerisi bulunan ünlü sanatçı özellikle Avrupa’da birçok dergi ve gazetede baş köşede yerini almış bulunuyor.Ülkemizi mikro sanat konusunda ustaca temsil eden sanatçı bugünlerde Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Etiler Sanat Evi’nin ilk workshop çalışmasının konuğu ve  sanatseverlerle buluşuyor.

Mikro art sanatçısı Hasan Kale, New York'ta

Emeğine teşekkür ediyor ve bir sanatsever olarak eserlerini göreceğim gün için sabırsızlanıyorum 🙂Bilim ve sanat sizinle olsun 🙂

 

Sanatçının internet sitesi için tıklayınız.

 

 

 

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s